PAR PROJEKTU ''IDEJU VADĪBA''

Uzņēmums ir pagodināts par pētniecības pieteikuma īstenošanu Eiropas Savienības fondu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 1.1.1. specifiskā atbalsta mērķa “Palielināt Latvijas zinātnisko institūciju pētniecisko un inovatīvo kapacitāti un spēju piesaistīt ārējo finansējumu, ieguldot cilvēkresursos un infrastruktūrā” 1.1.1.2. pasākuma “Pēcdoktorantūras pētniecības atbalsts” projekta ietvaros: 

PROJEKTS „IDEJU VADĪBA”, 1.1.1.2/VIAA/4/20/6702021.gada 12.septembrī

Raksts ibizness.lv


Vairāk lasiet: https://ibizness.lv/raksti/uznemuma-vadiba/uznemuma-vadiba/biz-new-ideju-generesana-uznemuma-ka-pielabinat-muzu/20262 2021.gada 11.septembrī

Ideju vadības sesija LIAA: vērtību pietura

Augustā LIAA postdoktorante Elīna Miķelsone kopā ar komandu vadīja ideju vadības sesiju, kuras laikā tika formulēti LIAA vērtību stāsti.

May be an image of 4 people, including Gunita Olipova, Inga Uvarova and Mārtiņš Straume, people standing and indoor

2021.gada 6.septembrī

Ideju vadības sesija LIAA: iekšējā komunikācijas stratēģija

Ideju fitness kopā ar Elīnu Miķelsoni
Kad? 7.septembrī
⏰Cikos? no plkst. 14:00 līdz plkst.18:00
🎯Kur? Jēkabpils Agrobiznesa koledžas kopmītņu konferenču zāle
💪Kas notiks? Starpnovadu un starpinstitūciju projekta "KOPĀ vienā virzienā" aktivitāte –radoša darbnīca “Jēkabpils novada jauniešu digitālās mājas satura formas plānošana”
Kā tas viss notiks? Ideju fitnesa laikā aktīvā veidā tiks radītas idejas digitālās mājas saturam un formai. Darbnīcas laikā tiks sniegtas ne tikai zināšanas par inovācijām un radošumu, bet arī motivācija tās likt lietā ar dažādu radošās domāšanas metožu palīdzību. Papildus, lai tiktu radītas vairāk un labākas idejas tiks izmantotas fiziskās un intelektuālās provokācijas.
Kas šo visu vadīs?
Phd, biedrības un uzņēmuma “Ideju un inovāciju institūts” valdes priekšsēdētāja Elīna Miķelsone.
Piesakies zvanot pa tālr. 26001913 vai rakstot uz jekabpils.jaunatne@gmail.com
Aktivitātē piedalīsies jaunieši no visa jaunā Jēkabpils novadā – tā būs lieliska iespēja iepazīt jaunus cilvēkus un forši un radoši pavadīt pēcpusdienu! Paredzēta arī garda tējas p
auze visiem kopā! ☕️
Apmeklējot pasākumu, jāuzrāda derīgs Covid – 19 sertifikāts, kurš apliecina, ka esi:
- vakcinējies;
- izslimojis Covid 19 pēdējā pusgada laikā;
- veicis Covid 19 testu vai antigēna testu un tas ir negatīvs.
Jaunieši, kuriem ir veikta iknedēļas testēšana izglītības iestādē, drīkst apmeklēt aktivitāti, uzrādot apliecinājumu (papīra vai digitālā formā) par negatīvu Covid-19 testa rezultātu.
Projekts “KOPĀ vienā virzienā” tiek īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2020. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros


2021.gada 20.augusts

Ideju vadības sesija LIAA: iekšējā komunikācijas stratēģija

Augustā LIAA postdoktorante Elīna Miķelsone kopā ar komandu vadīja ideju vadības sesiju, kuras laikā tika formulēta LIAA iekšējās komunikācijas stratēģija.

May be an image of 5 people, including Mārtiņš Straume, Gunita Olipova, Sabīne Strauta and Inga Uvarova, people standing and indoor


2021.gada 19.augusts

Daloties ar ideju vadības zināšanām festivālā LAMPA

Pētniece PhD. Elīna Miķelsone pēta ideju vadību jau gandrīz desmit gadus. Interese par to radās no praktiskās pieredzes vienā no pirmajām Latvijā radītajām ideju vadības sistēmām “Ideju akadēmija”. Tā ļāva praktiski kā moderatoram vērot, kā tiešsaistē cilvēki dažādiem uzņēmumiem un organizācijām radījuši simtiem ideju.


“Mani vienmēr ir aizrāvušas dažādas metodes, kā sistemātiski no jebkura cilvēka izvilināt idejas. Gan praksē, gan akadēmiski esmu pārliecinājusies, ka ikvienam cilvēkam ir vērtība radošajos procesos, bet to ir jāmāk pamanīt un izmantot. To lieliski palīdz veikt ideju vadības sistēmas".
Viņa sava pēcdoktorantūras pētniecības projekta ietvaros ir paredzējusi radīt raidierakstu un ideju vadības rokasgrāmatu organizācijām. Ar to palīdzību iecerēts radīt jaunas un uzlabot esošās biznesa idejas un norises. Postdoktorantūras projektā iesaistīti arī pētnieki no Lielbritānijas un Beļģijas.
  Stafete “Ideju jūra” – Events – Sarunu festivāls LAMPA 2021

Vairāk info: https://festivalslampa.lv/lv/dalibnieki/4160 

2021.gada 12.augusts

Ideju vadības sesija Dobelē

🦄Paldies Annas Psiholoģija un Iveta Pavziniuka par iespēju būt īpašajā jubilejas numurā- KĀ UZTRENĒT RADOŠUMU?

2021.gada 10.augusts

Ideju vadības sesija Dobelē

Pētniece PhD. Elīna Miķelsone 10.augustā viesojās koprades nodarbībām “RE! IDEJA”, kura norisinājās augustā Dobeles PIUAC, Open Lab tehnoloģiju telpās. Tika vadīta 6h ideju vadības sesija, kuras laikā tika radīta inovatīvas sveču idejas, kas tiks prezentētas Dobeles sveces pārstāvjiem.


2021.gada 4.augusts

Ideju vadības pētniecība starptautiskā līmenī

Pētniece PhD. Elīna Miķelsone pēta ideju vadību. Viņa sava pēcdoktorantūras pētniecības projekta ietvaros ir paredzējusi radīt raidierakstu un ideju vadības rokasgrāmatu organizācijām. Ar to palīdzību iecerēts radīt jaunas un uzlabot esošās biznesa idejas un norises. Projektā iesaistīti arī pētnieki no Lielbritānijas un Beļģijas. Lasiet vairāk: LabsofLatvia


2021.gada 2.augusts

Ideju vadība ''Journey''

2.augustā postdoktorante Elīna Miķelsone «Journey» ietvaros vadīja 2 studu ideju vadības sesiju: Ideju Fitness.

Vasaras skola «Journey» ir viena no Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (European Institute of Innovation and Technology – EIT) klimata zināšanu un inovāciju kopienas «EIT Climate-KIC» aktivitātēm. «EIT Climate-KIC» uzņēmējdarbības veicināšanas un izglītības programmas Latvijā īsteno RTU Dizaina fabrika.

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju, šogad vasaras skola notiks attālināti. Dalībnieki no Portugāles, Spānijas, Nīderlandes, Francijas, Itālijas, Šveices un Latvijas piedalīsies augstvērtīgās lekcijās un praktiskās darbnīcās, apgūstot instrumentus klimata pārmaiņu mazināšanai un sistēmiskām pārmaiņām. Viņiem tiks nodrošinātas arī  ideācijas, problēmu kartēšanas un virtuālās prototipēšanas darbnīcas, būs iespēja strādāt ar mentoriem un izzināt Latvijas vides izaicinājumus, lai vasaras skolas noslēgumā izstrādātu klimatam draudzīgus risinājumus un biznesa idejas.


2021.gada 15.jūnijs

FIT PODKĀSTS


S1E1: AGVibez
PROGRAMMA:
I daļa - DIAGNOSTIKA
Uzņēmuma AGVibez (skaņu horeogrāfijas krekli) WOW faktori - Agne Ellere
Uzņēmuma ideju vadības tests
II daļa - TRENNERU PADOMI
Finanšu trennera padoms - Kādas ir jaunuzņēmuma statusa priekšrocības? /Aivars Spilbergs, Banku augstskolas docents/
Inovāciju trenera padoms - Vai ir kādi pētījumi par to, kā patērētājs reaģē uz vārdu "inovatīvs" iegādes procesā? Vai es varu teikt, ka mūsu ražotais produkts ir inovatīvs? Vai Latvijā iespējams ražot e-tekstilijas? /Modris Ozoliņš, RTU MBA ‘’Inovācijas un uzņēmējdarbība’’ vadītājs/
Tehnoloģiju trenera padoms:
Kā tieši GDPR aizsargā patērētāju? /Dainis Špeļs, Tet.lv atbilstības vadītājs/
Vai eksistē alternatīvas sliktajiem “cookies”, it īpaši 3-šās puses sīkdatnēm, kuras tiek faktiski aizliegtas? / Uldis Lībietis, Tet.lv IT drošības pārvaldnieks/
III daļa - IDEJU FITNESS
Kopīgas ideju vadības metodes izmēģināšana problēmjautājuma risināšanai - Ilgbūtības zobrats ( www.ej.uz/ilgbutibaszobrats )
*Katrs raidījums tiks veltīts atsevišķam biznesa gadījumam, kuru aplūkos 3 jomu eksperti, lai sniegtu ieteikumus augstākam lēcienam. Finanšu sfērā padomus sniegs eksperti no Banku augstskola, inovāciju jomā - eksperti no RTU MBA programmas, bet tehnoloģiskā perspektīvā uzņēmējiem sniedz vērtīgas idejas eksperti no uzņēmuma Tet.
1.1.1.2. pasākuma “Pēcdoktorantūras pētniecības atbalsts” projekta ietvaros - „IDEJU VADĪBA”, 1.1.1.2/VIAA/4/20/670

2021.gada 2.jūnijā

DALĪBA ASBBMC 2021 KONFERENCĒ


Šodien (2.jūnijā) prezentēts pētījums “The application of External and Mixed Idea Management Systems during COVID19 time” ASBBMC2021 konferences ietvaros, pateicoties PostDoc Latvia atbalstam!


2021.gada 27.maijā

DALĪBA ILGBŪTĪBAS KONFERENCĒ

Elīna Miķelsone, pasniedzēja un Idea Innovation Institute postdoktorantūras pētniece, centīsies rast atbildes uz jautājumiem, kā ilgbūtība var radīt inovācijas, bet kā inovācijas - ilgbūtību? Tas stāstā “Ilgbūtība ar inovācijas inerci” - par šo bezgalīgo ilgbūtības inovācijas vilni, kas var būt viena no iespējām, kā būt vienmēr augšupejā.2021.gada 17.maijā

IEGŪTAS LZP EKSPERTA TIESĪBAS

Apsveicam postdoktoranti Elīnu Miēklsone ar iegūtām Latvijas Zinātnes padomes eksperta tiesībām!


2021.gada 10.maijs

PAR DALĪBU LĪDERĪBAS AKADĒMIJĀ

JCI Latvia Līderības akadēmija notiks 22.05.2021 plkst. 10:00 - 21:00
Programmas daļa - STARPTAUTISKĀ SADARBĪBA

Elīna Miķelsone (13:55 - 14:20)
______________________
Zinātņu doktors, MBA, PostDoc. Inovāciju un ideju vadības lektore un konsultante, biedrības Ideju un inovāciju institūts valdes priekšsēdētāja. E. Miķelsones visas dzīves jomas saistītas ar inovācijām un ideju vadību - akadēmiskā, profesionālā un personīgā līmenī. Regulāri uzstājas kā referente dažādās starptautiskās zinātniskās konferencēs un publicē rakstus zinātniskajos izdevumos. Profesionāli vairāk nekā 10 gadus guvusi pieredzi vadošos amatos.
Reģistrācija ir atvērta LĪDZ 2021. gada 18. maijam, aizpildot pieteikuma anketu šeit: https://ej.uz/JCILideribasAkademija20212021.gada 26.aprīlī

PAR DALĪBU BIZNESA PAVASARĪ

Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs organizē pasākumu “Biznesa pavasaris”, kas notiks 11. maijā plkst. 10:00-14:30.
Pieteikšanās: ej.uz/biznesa_pavasaris. Informācija pa tālr.: 63012155 vai, rakstot uz e-pastu: uznemejdarbiba@zrkac.jelgava.lv.

Postdoktorante Elīna Miķelsone pasākuma ietvaros vēstīs, kā mūsdienīgi veikt ideju vadību, izmantojot ''Slowstorming'' pieeju.


2021.gada 4.marts

PAR CLUBHOUSE SARUNĀM PAR SVAIGĀM IDEJĀM

Aicinām uz IDEJU KOPRADES randiņu - Clubhouse ceturtdienās plkst.19.

Nākošajām sarunām seko līdzi: https://www.facebook.com/IdejuVadibaPostDoc

Pirmais podkāsts - saruna vienas idejas stiprināšanai -Food Pick-up Point- palīdzot gan rast idejas kopienu ledusskapju iniciatīvas attīstībai Future Heroes Latvia ietvaros, gan meklējot biznesa idejas pārtikas atkritumu mazināšanas virzienā!

Pievienojies mūsu stiprinātāju pulciņam: RTU zinātniece Brigita Dalecka un Dizaina Fabrikas megaspēks Liene Briede, Ideju un inovāciju institūta radošuma gariņu un PostDoc pētnieci Elīna Miķelsone un superīgākā Rudite Vesere no VARAM!
! Novērtēsim katru pozitīvi vērstu ideju un ierosinājumu!


P.S. Attēls no superīgākās Dizaina domāšanas grupiņas Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs - aicinu uz šo sarunu tikpat superīgus kopradītājus!

2021.gada 27.februāris

PAR INTERVIJU ZEMGALES ZIŅĀS

Jelgavniece Elīna Miķelsone ir zinātniece, pasniedzēja, uzņēmēja, mentore, un katrā no jomām viņai ir pamatīga pieredze un zināšanas. Divi galvenie vārdi, kas raksturo Elīnu, ir radošums un inovācija, taču noteikti ir jāpievieno arī krietna deva entuziasma, jo īpaši runājot par zinātnes attīstību Latvijā.

– Kā zinātniece tevī sadzīvo ar uzņēmēju? Cik viegli vai grūti ir savienot šīs šķietami dažādās jomas?
Domāju, ka tās sadzīvo ļoti labi, jo uzņēmējdarbība ir ievirzījusies par to pašu tēmu, ko pētu zinātniski un pasniedzu universitātēs. Centrālais objekts ir ideju vadība. Zinātnieces loma ļauj man pētīt teorētiski, rakstīt par to zinātniskos rakstus, savukārt uzņēmējas pieredze ļauj tikties ar organizācijām, izzināt viņu problēmas un meklēt tām zinātniskus risinājumus. Ir sanākusi jauka simbioze. Tomēr, pateicoties “PosDoc” projektam, nākamie divi gadi noteikti vairāk būs zinātnes zīmē.

Pēc doktora grāda iegūšanas man radās iespēja uzrakstīt “PosDoc” projektu. Bija maza ticība, ka to apstiprinās, bet saistībā ar “kovidu” tēma par ideju vadības sistēmām internetā kļuvusi ļoti aktuāla. Projektā pētīšu, kā palielināt Latvijas zinātnisko institūciju pētniecisko un inovatīvo kapacitāti un spēju piesaistīt ārējo finansējumu, ieguldot cilvēkresursos un infrastruktūrā. Svarīgi, ka ir abpusēja interese par rezultātiem, uzņēmumi, kas lasījuši disertāciju, tagad gaida “PosDoc” rezultātus. Man ir fantastika komanda, uzraudzības komisija, kas sastāv no četriem Latvi